
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Contains Lead |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 35 V |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Quiescent Current | 4 mA |
| RoHS | Non-Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
